PACEPAINTING 28 marca 2015 r.

logo Biblioteki małopolski w projekcie polsko-norweskimW ramach spotkania młodzież zwiedziła Ołtarz Papieski, Klasztor Sióstr Klarysek i Dom św. Kingi w Starym Sączu, po którym oprowadzała i przekazywała wiele ciekawych informacji starosądecka poetka Danuta Sułkowska. Następnie wszyscy uczestnicy zostali przetransportowani do Biblioteki w pobliskiej miejscowości Barcice, w której odbył się wykład prof. Adama Brinckena na temat arcydzieł światowego malarstwa. Wykładowca, w zrozumiały i bardzo ciekawy dla młodego artysty sposób, postarał się przybliżyć sylwetki oraz ich malarskie dzieła wielu znanych i mniej znanych malarzy światowych. W swoim wykładzie wielokrotnie zwracał uwagę na technikę i kolorystykę obrazów.

Po spotkaniach wszyscy uczestnicy warsztatów udali się do pobliskiego Zespołu Szkół w Barcicach, aby na sali gimnastycznej przystąpić do warsztatów plastycznych. Warsztaty prowadziła pani Natalia Buchta, pedagog i absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Zadaniem uczestników było stworzenie własnej inspiracji na podstawie wylosowanych reprodukcji dzieła światowego malarza, tym razem za pomocą kredek pastelowych. Początkowo młodzież była nieco zaskoczona  przedstawionym jej wyzwaniem, ale dość szybko poradziła sobie, czego efektem były ciekawe obrazy.

Spotkanie w ramach projektu „Edukacja kulturowa społeczności małopolskiej poprzez cykl warsztatów artystycznych PEACEPAINTING w Polsce i Norwegi”

Najnowsze wydarzenia