„Tydzień Bibliotek”

W dniach od 8 do 15 maja 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Gołkowicach Górnych w ramach XIV edycji programu Tygodnia Bibliotek odbyło się kilka imprez. Cały tydzień można było oglądać wystawę książek i czasopism zatytułowaną „Kwiaty w książkach i czasopismach” oraz zabrać ze sobą książkę w ramach akcji „Przygarnij Książkę”.

Przygotowano także „Ścianę Czytelniczych Inspiracji”, na której wpisywano tytuły ulubionych książek zachęcając tym swoich rówieśników do czytania. Bardzo dużą popularnością cieszyła się „Randka w ciemno z książką” zorganizowana przez Koło Biblioteczne „Czyta się” oraz „Ognisko z książką”, które zostało przygotowane przy Szkole Podstawowej w Skrudzinie.

Dla najmłodszych zorganizowano „Podchody Literackie”, gdzie dzieci szukały ukrytych książek korzystając z przygotowanych przez bibliotekarza.

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek odbył się „Konkurs Pięknego Czytania”, na który uczniowie z klas V i VI zostali zaproszeni do Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu.

Konkurs czytelniczy:

Ognisko:

Podchody Literackie:

Wystawy:

Wyświetleń: 200

Najnowsze wydarzenia

„Szafirki” – Klub Entuzjastów Dekoracji

Bieszczady – 16 sierpnia 2017 r

17 sierpnia 2017

Dukla, Komańcza, Bieszczadzki Park Narodowy oraz Jezioro Solińskie to trasa wycieczki, na którą wyruszyła 50. osobowa grupa seniorów z Gołkowic [więcej…]