„Światowy Dzień Poezji”

„Światowy Dzień Poezji”

„Światowy Dzień Poezji” – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

„Poezja łączy pokolenia” pod tym hasłem odbył się wieczór poetycki przygotowany przez Bibliotekę Publiczną oraz Szkolną w Gołkowicach Górnych.

W pierwszej części spotkania prezentowana była poezja uczniów z Zespołu Szkół w Gołkowicach Anieli Stelmach i Kacpra Gromali, natomiast w drugiej swoje utwory przestawiły mieszkanki Gołkowic, Panie, Jadwiga Gomółka oraz Agata Nawojowska. Całość spotkania poprowadził Włodzimierz Pustułka wprowadzając słuchaczy w świat poezji wplątując od czasu do czasu napisane przez siebie fraszki.
Ostatnim punktem programu był występ Rafała Gondka i Tomasza Wolaka, muzyków z Nowego Sącza, którzy zachwycili słuchaczy swoimi zdolnościami wokalnymi.

Najnowsze wydarzenia