„Światowy Dzień Poezji”

„Światowy Dzień Poezji” – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

„Poezja łączy pokolenia” pod tym hasłem odbył się wieczór poetycki przygotowany przez Bibliotekę Publiczną oraz Szkolną w Gołkowicach Górnych.

W pierwszej części spotkania prezentowana była poezja uczniów z Zespołu Szkół w Gołkowicach Anieli Stelmach i Kacpra Gromali, natomiast w drugiej swoje utwory przestawiły mieszkanki Gołkowic, Panie, Jadwiga Gomółka oraz Agata Nawojowska. Całość spotkania poprowadził Włodzimierz Pustułka wprowadzając słuchaczy w świat poezji wplątując od czasu do czasu napisane przez siebie fraszki.
Ostatnim punktem programu był występ Rafała Gondka i Tomasza Wolaka, muzyków z Nowego Sącza, którzy zachwycili słuchaczy swoimi zdolnościami wokalnymi.

Wyświetleń: 686

Najnowsze wydarzenia

„Szafirki” – Klub Entuzjastów Dekoracji

Ziemia Limanowska

4 października 2017

4 października 2017 r. grupa seniorów z Gołkowic i Starego Sącza udała się na wycieczkę objazdową po Ziemi Limanowskiej. W [więcej…]

„Szafirki” – Klub Entuzjastów Dekoracji

Bieszczady – 16 sierpnia 2017 r

16 sierpnia 2017

Dukla, Komańcza, Bieszczadzki Park Narodowy oraz Jezioro Solińskie to trasa wycieczki, na którą wyruszyła 50. osobowa grupa seniorów z Gołkowic [więcej…]